בלוג

תוסף Yoast ואופטימיזציה למנועי חיפוש באתר וורדפרס

craftweb-co-il-yoast-logo
זמן קריאה: 3 דקות

מהו תוסף Yoast ולמה חשוב להתקין אותו באתר וורדפרס?

אופטימיזציה למנועי חיפוש היא חשובה, כי אם בניתם אתר אתם מן הסתם רוצים שיכנסו אליו אנשים. פעמים רבות עסקים בונים לעצמם אתר אינטרנט במחשבה שאם יהיה להם אתר זה כבר כשלעצמו יגרום לכך שיגיעו אליהם לקוחות. לצערי אלה לא פני הדברים ויש אתרים שיש להם מעט מאד כניסות בכל חודש, כי הם לא משקיעים בקידום האתר בגוגל או בפרסום אחר בעזרת האינטרנט. אם אתם רוצים להתחיל לקדם את האתר, מאוד חשוב להתחיל מבסיס טוב בתוך האתר, כלומר לוודא שהאתר מותאם לגוגל. אחת הדרכים לוודא את זה כשמדובר באתר וורדפרס היא להתקין את התוסף Yoast.

לקריאה על מה זה תוספי וורדפרס היכנסו למדריך וורדפרס שלנו

הגדרות לחיפוש ברשת

תוסף Yoast כולל הגדרות לחיפוש ברשת, שנמצאות פעמים רבות כבר בתוך התבנית שהתקנתם. הגדרות לחיפוש ברשת אלה שדות שעוזרים לך לכוון באופן ידני את מילות המפתח ואת תיאורי המטא לצורך אופטימיזציה עבור מנועי חיפוש.

גם כשמדובר בתבניות שכבר יש להן פיצ’רים שאמורים להתאים את האתר לקידום אתרים, אני ממליץ לך להתקין את תוסף ה yoast, אשר מסייע בהגדרת הכותרות (title) והתיאורים (description) בכל דפי האתר והפוסטים, וניתן להגיע בעזרתו לתוצאות מצויינות. כמו כן הוא “שואב” את הכותרת של העמוד והופך אותה גם לכותרת (title) החיצונית לאתר בצירוף לשם האתר. הכותרות החיצוניות הן חשובות מאד ותורמות לקידום של האתר בגוגל.

מילוי השדות האלה בצורה טובה יעזור להגדיל את הנראות של האתר שלך בחיפושים, וזה מנהג טוב ליישם בכל פוסט.

מילוי השדות שמוסיף תוסף Yoast עוזרים לקידום האתר במנועי החיפוש

כותרת למסמך (title)

הכותרת צריכה לתאר את התוכן שנמצא בפוסט/עמוד שלך , למשל  “איך להכין עוגת גבינה בחמישה צעדים פשוטים”, מסביר בדיוק מה נמצא בפוסט שלך, יש בו מילות מפתח, והוא די מפורט. נושא הכותרות חשוב מאוד והוא משפיע גם על קידום האתר.

תיאור (description)

תיאורי מטא הופכים לטקסט מתחת לכותרת הפוסט בתוצאות החיפוש. כאן אתה מספר לאנשים במה עוסק התוכן שלך! והוא אמור לתת הסבר קצר על נושא הפוסט שלך כדי לשכנע אנשים להיכנס אליו.

הדוגמה שמתחת מראה תיאור מטה ברור וקצר בפעולה, שמסומן על ידי התיבה בצבע טורקיז. כפי שנראה בדוגמה הזאת אתה יכול להשתמש בתיאורי המטא אפילו כדי להניע לפעולה וללחיצה!

תוסף Yoast עוזר להגדיר title ו description בוורדפרס

הגדרת מילות מפתח

מילות המפתח שלך הן מילות מפתח וביטויים בתוכן שלך שמאפשרים לאנשים למצוא את האתר שלך דרך מנועי חיפוש. למשל מילות מפתח עבור אתר המתכונים שלנו יכולים להיות למשל : “מתכונים”, “אפיה בקלות” מתכונים לעוגות גבינה” ועוד..

מילות מפתח אלה משפיעות גם על אותם ביטויים שבהם גוגל יציג את האתר שלך. אם אני ירשום עכשיו ביטוי כמו “דירות להשכרה”, זה לא שאני יופיע ראשון בגוגל ברגע שאנשים יחפשו דירות להשכרה. אבל זה כן צעד מסויים בדרך לשם..

במילים אחרות, אתה צריך לדעת איך אנשים מחפשים את המידע שעליו אתה מדבר בפוסט שלך, כדי שתוכל להקל עליהם למצוא את האתר שלך – אחרת הם יגיעו לאחד מהעמודים הרבים האחרים שנמצאים בתוצאות שגוגל מספק. שתילת מילות מפתח לחיפוש ברשת יכולה לעזור לאתר שלך להגיע למקום טוב יותר ונכון יותר.

רוצים לבנות את האתר שלכם בקלות? למדו על אלמנטור – עוד תוסף חשוב שיעזור לכם לבנות אתר וורדפרס יותר בקלות.

כתיבת תגובה

רוצה לקדם את העסק שלך?

צור קשר עוד היום וקבל הצעת מחיר משתלמת!