בלוג

קורס וורדפרס למתחילים

קורס-וורדפרס-craftweb-co-il
זמן קריאה: 3 דקות

לאנשים שרוצים להיכנס לתחום בניית האתרים והשיווק הדיגיטלי, נקודת פתיחה טובה היא קורס וורדפרס למתחילים. וורדפרס היא מערכת ניהול תוכן שקל ללמוד. יש לה הרבה מאוד יישומים פרקטיים והיא נמצאת בשימוש נרחב בתעשיית השיווק הדיגיטלי.

למעשה, אתרים רבים מאוד נבנים בארץ באמצעות וורדפרס. הסיבה העיקרית לכך היא שבניית אתרים באמצעות וורדפרס אינה דורשת ידע מעמיק בשפות תכנות.

ישנן דרכים רבות לבנות אתר אינטרנט. אתרים מודרניים בנויים מהממשק שאותו רואה הגולש באתר ובנוסף, מצד אחורי שאינו נראה לעין של הגולש. הצד האחורי הזה מנהל את האתר מאחורי הקלעים. הצד הזה מורכב מקבצי האתר וממסד הנתונים בו נשמרים בעצם כל התכנים שלו.  כאשר בונים אתר וורדפרס, לצד האחורי של האתר יש ממשק ניהול נוח מאוד, שבאמצעותו ניתן לבנות אתרים מעוצבים, יפים ומודרניים.

בחירת קריירה

מכיוון שיש ביקוש רב מאוד לאתרים הבנויים בוורדפרס, למידת קורס וורדפרס למתחילים היא דרך מהירה יחסית להיכנס לעולם מקצועי שיש בו הרבה אתגר, התפתחות ותגמול.

מאחורי המערכת של וורדפרס עומדת קהילת מפתחים שלמה. קהילה זו דואגת להמשיך ולעדכן את המערכת וגם יוצרת לו כל הזמן תוספים רבים המשדרגים את האתרים. חלק מתוספים אלו ניתנים בחינם והרבה מהם יש גרסאות פרימיום בתשלום. תוספים אלו ניתנים להורדה ישירות לתוך מערכת הניהול של האתר, וכמוהם ישנן גם תבניות עיצוב רבות שניתן להוריד ולהשתמש בהן. 

מתאים למתחילים

ישנם אנשים רבים שיש להם חוש טכנולוגי, אך לא למדו הנדסת תוכנה או מחשבים באופן רציני ומקצועי. עולם בניית אתרים בוורדפרס מתאים מאוד לאנשים כאלו. אנשים שיש להם יכולת ללמוד לבד ולפתור בעיות בעצמם, תוך חיפוש פתרונות אקטיבי, יוכלו להתחיל מלימוד של קורס וורדפרס למתחילים, ומשם להתקדם לקריירה עשירה בתחום.

קורס וורדפרס למתחילים עם רקע

אנשים שיש להם רקע מועט בתחום בניית האתרים יכולים להרוויח ידע שימושי מאוד בלמידת קורס וורדפרס למתחילים. בעזרת קורס כזה ניתן לפתח תוך זמן לא ארוך יכולת בניית אתרים מקצועיים לכל דבר. מערכת וורדפרס היא מערכת ניהול תוכן שיש לה יתרונות רבים עבור מתחילים בתחום.

ראשית, מדובר במערכת עם תמיכה מלאה בעברית. מעבר לכך, ניתן באמצעותה ליצור אתרים מקצועיים גם בלי להשתמש בקוד כמעט או בכלל. בעזרת פאנל הניהול של המערכת – ניתן לשלוט בכל האלמנטים באתר. זה כולל שליטה בעיצוב הדף הראשי של האתר והדפים הפנימיים, עיצוב של כותרות וטקסטים, שילב של גלריות תמונות וסרטונים באתר, עיצוב תפריטים והתאמה מלאה לכל סוגי המכשירים הדפדפנים (מחשבים, טלפונים, טאבלטים וכו’).

נושאים הנלמדים בקורס

קורס וורדפרס למתחילים כולל למידה של כל התכונות והאפשרויות של המערכת. לומדים בקורס איך מוצאים ומורידים תבניות עיצוב ואיך משתמשים בהן ועורכים אותן. לכל אתר יש תבנית עיצוב בסיסית שאותה ניתן לשנות באופן חופשי.  

ישנם גם כלים, כמו אלמנטור, שמאפשרים לעצב את דפי האתר באמצעות עורך גרפי בשיטת “גרור ושחרר” (Drag and Drop). כלים כאלו הם תוספים שניתן להוריד ולהוסיף למערכת הניהול של וורדפרס. קורס וורדפרס למתחילים כולל למידה של התוספים הנפוצים והפופולריים ביותר ואיך משתמשים בהם. ישנם גם תוספים המיועדים לקידום האתר בגוגל – פעולה הכרחית וחשובה בעולם השיווק הדיגיטלי של ימינו.

בוגרי קורס וורדפרס למתחילים יוכלו למצוא מגוון אפשרויות תעסוקה עם סיום הקורס. זהו יכול להיות גם פתח להעמקה נוספת בתחום. מדובר בתחום שיש בו חומרי לימוד רבים מאוד ברשת, היכולים לשכלל את היכולות בתחום הפיתוח בוורדפרס גם מעבר למה שנלמד בקורס. 

קורס וורדפרס למתחילים

רשת האינטרנט מורכבת מאינספור דפים ואתרים. היא תופסת מקום מרכזי מאוד בחיים של עסקים בכל העולם. כל עסק מחזיק, או שואף להחזיק, אתר שייצג אותו כהלכה ברשת – מול קהל ענק של לקוחות פוטנציאליים. מכיוון שהגולשים מחפשים מידע על כל דבר כמעט קודם כל באינטרנט – עולם השיווק הדיגיטלי והפרסום באינטרנט הוא שוק שרק ממשיך ומתפתח כל הזמן.

קורס וורדפרס למתחילים הוא הזדמנות לעשות צעדים ראשונים בעולם זה. מבחינת אופק תעסוקתי – ישנו אופק רחב כזה עבור מפתחים היודעים לבנות אתרים בוורדפרס.

עבור מי שאינו מכיר את המערכת הזו – וורדפרס היא מערכת לניהול תוכן חינמית לחלוטין בעלת יכולת לבנות אתרים מכל סוג. מדובר במערכת מתורגמת לעברית, כמו לשפות רבות אחרות, והיא פלטפורמה שמאוד פשוט ונוח לעבוד בה.

שלבים ביצירת האתר

בניית אתר וורדפרס מתחילה בהתקנה של המערכת על גבי שרת אחסון וחיבור שלה למסד נתונים הנמצא על השרת. מבחינה טכנית, החיבור למסד נתונים מאפשר לשנות באופן דינמי את התכנים של האתר. בעבר הטקסטים של האתר היו מצויים בקבצים שלו, אך כיום כל התוכן מצוי בבסיס נתונים – וכך אפשר לעדכן את האתר מבלי לפתוח ולשנות את הקבצים שלו עצמם.

לאחר שמתקינים את המערכת, בוחרים תבנית עיצוב ומתחילים לערוך אותה ולהוסיף לה תכנים ואלמנטים שונים. את כל הדברים האלו לומדים במסגרת קורס וורדפרס למתחילים. הקורס מלמד את כל התכונות של המערכת, ובזכות ממשק המשתמש הנוח שלה – ניתן לבנות אתרים גם בלי שליטה מלאה בשפות תכנות משמשות לבניית אתרים.

בוגרי קורס וורדפרס למתחילים יכולים להתחיל לעצב ולבנות אתרים באופן עצמאי או במסגרת חברות שונות העוסקות בתחום.  

כתיבת תגובה

רוצה לקדם את העסק שלך?

צור קשר עוד היום וקבל הצעת מחיר משתלמת!