בלוג

מהירות אתר במנועי החיפוש

craftweb.co.il seo optimization speed
זמן קריאה: 3 דקות

מהירות אתר הינה אחד מהפרמטרים הנבדקים על ידי גוגל ואנו נעניק לו חשיבות רבה בשלבי קידום אתרים.
בעזרת פרמטר זה נקבע הדירוג של האתר מבחינת ביצועים, דירוג זה משפיע על מיקום האתר בתוצאות החיפוש.

קודם כל תבצעו בדיקת מהירות אתר בכלי של Google ופעלו בהתאם להוראות התיקון הנדרשות. במידה ויש כאלה.
במאמר זה אציג עבורכם 11 דרכים לשיפור מהירות האתר שלכם על מנת להגדיל את חוויית המשתמש, לשפר את ביצועי האתר לצורכי SEO למנועי החיפוש בדגש על גוגל ולהפוך את האתר שלכם לטוב יותר.

חלק מהגורמים היכולים להשפיע על מהירות האתר מצויים הן בתוך האתר והן מחוצה לו לכן, כשבאים לבחון דרכים לשיפור מהירות אתר צריך לבדוק ולטפל בכולם בהתאם על מנת להביא לשיפור הביצועים. את פרמטר מהירות האתר נדרש לקחת בחשבון עוד בשלב בניית אתר (עוד על בניית אתרים) כשאנו כבר מתכננים מראש את מבנה האתר, אופי התכנים שיהיו בו ובוחנים את תחום העיסוק שלו ביחס לאתרים מתחרים בהתאם למילות החיפוש ממחקר הביטויים שביצענו.

מהירות אתר במנועי החיפוש 1
Speedometer up and close

פעולות לביצוע בתוך האתר

אופטימיזציה לתמונות

כווצו את התמונות באתר שלכם למינימום וודאו שאתם מעלים תמונות מתאימות בכמות הנדרשת ולא מציפים את
האתר עם יותר מידיי תמונות שלא לצורך. תוסף מומלץ לכיווץ Compress JPEG & PNG images שיעשה עבורכם את העבודה.

אופטימיזציה לוידאו

העלו את סרטוני הוידאו שלכם ליוטיוב ומשם תמשכו אותם לאתר ואל תעלו אותם בשרת של האתר או תטמיעו בגליות וידאו מתוספים שונים הדורשים זאת. פעולה זו תעזור גם בקידום אורגני והגדלת החשיפה לאתר ממקור נוסף מעבר לטיפול במהירות האתר.

אופטימיזציה לדף הבית

הדף הפופולרי ביותר באתר שלכם שאליו מגיעים רוב הגולשים לכן על דף זה נדרש לוודא שלא מועמסים עליו יותר מידי אלמנטים, יש לשים כמות פוסטים אחרונים לא גדולה מידיי, גלריית תמונות קלה (במשקל) עם תמונות מכווצות לצמצום זמן טעינה.

אופטימיזציית קוד

על מנת לבצע אופטימיזציית קוד מושלמת החליפו ככל שניתן קודים “כבדים” כגון PHP ו JS בקודים “קלים” של HTML פשוט ונקי. בחנו כל הזמן כיצד ניתן להמיר את התמונות לקוד CSS קל יותר.

התקנת תוספים

לעיתים אנו מתפתים להתקין כמה שיותר תוספים לאתר מגלריות מדהימות, תוספי פורומים למיניהם, וידאו ועוד.
נדרש לדעת עם אילו תוספים כדאי להשתמש ועם אילו לא, ישנם תוספים רבים ברשת שלא רק שלא מביאים תועלת אלא אף גורמים נזק לכן, לפני התקנת תוסף חדש לאתר שלכם אני ממליץ לבחון אותו ב local על המחשב שלכם לפני העלאתו לאתר החי.

ישנם תוספים שרושמים שורות קוד על קבצים רגישים מסוימים כגון htaccess וקבצים נוספים כשלאחר הסרתם של תוספים אלו נדרש להיכנס לאותם קבצים ולשנות את הקוד כפי שהיה לפני התקנת התוסף.
יותר נוח לבצע זאת במחשב שלנו מאשר על האתר החי עם העברה דרך ftp. יחד עם זאת המצב עלול לגרום נזק לקידום במקרים מסוימים.

פעולות לביצוע מחוץ לאתר

בחירת שרת

לפני בחירת שרת לאחסון האתר שלכם בצעו סקר שוק והשוו ביצועים בין שרתים על ידי כלים שונים און ליין, המלצות מלקוחות, חברים ובחנו את האתר שלכם על כל מרכיביו ותמצאו את הדפים הכבדים ביותר ועשו בהם שיפורים נדרשים. לשרת יש חשיבות עצומה במהירות האתר ועבודתו הרצופה ברשת, במידה ובחרתם לאחסן בשרת זול אל תתפלאו מדוע האתר שלכם לא זז! באחסון אתרים מחיר האחסון הוא בעל ערך נמוך ביחס לעלות מול תועלת. קיימות חברות רבות לאחסון אתרים רק צריך למצוא את אלו שמעניקות לנו את הפתרון האופטימלי בהתאם לדרישות האתר.

מיקום השרת

במידה והאתר שלכם ממוקם רחוק (גיאוגרפית) מקהל לקוחותיכם או מהמדינה הראשית בה האתר שלכם מתחרה הוא יעבוד לאט יותר מאשר אם השרת היה באותה מדינה. נכון ישנם אלמנטים נוספים וזה לא נתון מוחלט אך נדרש להתחשב גם בו.

מטמון (CACHING)

  • :מומלץ לוודא שיש דף מטמון לכל אתר כשבעלי אתרי וורדפרס יכולים להשתמש בתוסף המצויין “Clear Cache For Me”, תוסף שמנקה את זיכרון המטמון של האתר לאחר עדכונים ושינויים המבוצעים בתדירות גבוהה.

מהירות אתר – מסקנות

במאמר זה סקרנו כמה אפשרות לטיפול באתרים איטיים וניתן להבין מהם הגורמים האפשריים לבעיית המהירות. ישנן פעולות נוספות וגם סיבות רבות נוספות לתופעה ודרכי הטיפול בה.
אך אילו הן בסיסיות ועיקריות שכל אחד יכול לבחון באתר שלו. על מנת שהאתר שלנו יעבוד כמו שצריך ובמהירות הנדרשת. אתר אינטרנט מצריך תשומת לב יומית ועדכון התוספים שבו בהתאם לדרישות מנועי החיפוש בדגש על גוגל.

מהירות עליית האתר חשובה מאוד גם מבחינת התדמית שלכם בעיני הלקוחות שכן אתר שעובד מהר משדר מקצועיות ורלוונטיות בעוד שאתר שעובד לאט משדר הזנחה משהו כמו שזה לא מעניין אף אחד… האתר שלכם מעניק את הרושם הראשוני לעסק שלכם. כדאי שיפעל כראוי.
מעבר לכך למהירות אתר יש משמעות מכרעת בקידום אתרים בגוגל ועל מנת להביא את האתר בדירוגים גבוהים ולעקוף את המתחרים אנו חייבים לוודא כל העת שהאתר שלנו מעודכן ועובד במהירות הנדרשת.

כתיבת תגובה

רוצה לקדם את העסק שלך?

צור קשר עוד היום וקבל הצעת מחיר משתלמת!