בלוג

מבנה אתר

זמן קריאה: 2 דקות

מבנה אתר מהווה בעצם את מראה האתר שהיסודות שלו, השלד בעצם חייב להיות בסדר מסוים הן מבחינת קוד מאחורי הקלעים והן מבחינת מראה לתמיכה מרבית בקידום האתר (למידע נוסף) והנראות שלו. מבנה אתר מתייחס לכמה פרמטרים בין היתר: מבנה התוכן, מבנה התמונות, מבנה הגרפיקה ועיצוב האתר, כל המבנים שצויינו כאן חשובים באותה רמה על מנת להביא את האתר לאיכות ביצועים נדרשת ושיפור תוצאות הדירוג במנועי החיפוש בדגש על גוגל.

מבנה אתר 1

מבנה התוכן

חשוב שהתוכן יהיה מסודר וקריא בפונט מתאים מחולק לפסקאות עם כותרות המתארות בדיוק מירבי את הנושא שעליו הולכים לקרוא. יחד עם זאת חשוב מאוד לעדכן את סוג הכותרת בהתאם לחשיבותה במאמר ואיזה תוכן היא מכילה כגון H1, H2, H3 וכדומה, מה שמגדיר את היררכיית האתר התקינה וממחיש למנוע החיפוש ולגולש את הסדר ההיררכי של הדף בהתאם לתוכן המוצג בו.

מבנה התמונות

הן מבנה האתר הכללי בכל מאמר רצוי מאוד להטמיע תמונות להמחשת הכיתוב “…תמונה אחת שווה אלף מילים…” ורצוי מאוד שהתמונה באמת תמחיש את התוכן ושתבוא לעזרת הגולש וגם מבחינת הנראות של הדף. יחד עם זאת יש את ההיבט של סריקת מנועי החיפוש אשר לא סורקים תמונות איך להם אנו נמחיש את הקשר בין התמונה לתוכן? לכן נדרש להטמיע על כל תמונה כותרה וטקסט אלטרנטיבי אותו מנועי החיפוש קוראים ויודעים לשייך את התמונות בהתאם לתוכן הדף.

מבנה הגרפיקה ועיצוב האתר

טוב כאן מדובר בטעם של המעצב והלקוח איך בדיוק יעוצב האתר הן מבחינת קוי מסגרות התוחמים את הטקסט או שהטקס יתפרס על כל המסך, אלו צבעים יכיל האתר? בהקשר לצבעים כאן בהחלט נדרש להפעיל שיקול דעת על מנת לא לחטוא למטרה, נדרש לאפיין צבעים בהתאם לתחום העיסוק כלומר, אם נדרש אתר לבן נקי מפני שמדובר באתר של עורך דין או האם נדרש אתר צבעוני כשמדובר בהפקת אירועים. כל הצבעים מתאימים לכל האתר רק צריך לדעת לבחור בתבונה בהתאם לעיסוק האתר. את מבנה האתר ועיצובו נדרש לאפיין עוד בשלבים המוקדמים שלפני בניית האתר (למידע נוסף), להכין סקיצה עיצובית ולחשוב טוב כיצד אנו רוצים שהאתר ייראה וכיצד הוא מביא את התוכן שאנו רוצים לחשוף ליידי ביטוי בצורה הטובה ביותר.

כתיבת תגובה

רוצה לקדם את העסק שלך?

צור קשר עוד היום וקבל הצעת מחיר משתלמת!