בלוג

כיצד רוחב פס משפיע על ביצועי האתר

bandwidth-speed
זמן קריאה: 3 דקות

עבור אתרים בעלי תנועה גבוהה רוחב הפס הוא אחד הגורמים המכריעים והמשפיעים על ביצועי האתרים. רוחב פס מתייחס לכמות הנתונים שניתן להעביר או להוריד מאתר. רוחב פס מוגדר במונחים של מספר ביטים לשנייה (bps), או בקילו-ביט לשנייה (Kbps), או מגה-ביט לשנייה (Mbps) או ג’יגה-ביט לשנייה (Gbps). לדוגמא, 1Gbps הוא בערך 1000 Mbps.
ככל שרוחב הפס גבוה יותר, ניתן להעביר את הנתונים מהר יותר. בעצם, אתר שהוא מאוחסן באחסון עם רוחב פס גבוהה יטען מהר יותר. אם האתר שלך אינו נמצא על שרת עם רוחב פס מספיק, ייקח יותר זמן לאתר שלך להיטען וזה גורם לביצועים נמוכים. גרוע מכך, האתר שלך עלול להיות לא זמין למבקרים מכיוון שהגעת למגבלת הנתונים המקסימלית המותרת להעברה.

כדי לחשב כמה רוחב פס אתה צריך, עליך לקבוע את גודל הדף הממוצע של האתר שלך בקילו-בתים (KB):

מחשבון - חישוב רוחב פס
  1. השתמש בכלי בדיקת מהירות Pingdom כדי לעזור לך לחשב את גודל הדף הממוצע שלך. זכור להסתכל על כמה מהדפים הפופולריים ביותר שלך ולקחת את גודל העמוד הממוצע שלהם
  2. הכפל את גודל העמוד הממוצע ב- KB במספר המבקרים החודשי באתר שלך.
  3. הכפל את התוצאה משלב 2 במספר הצפיות הממוצע של עמודים למבקר.

התוצאה שתקבל מלמעלה היא רק הבסיס לידיעת רוחב הפס האמיתי הדרוש לאתר שלך. חשוב להקצות רוחב פס נוסף לרובוטים ומנועי חיפוש הסורקים את האתר שלך מידי יום. רצוי שיהיה לך לפחות 50% מקום נוסף לצורך כך. אם יש לך משתמשים שצורכים קטעי וידאו מהאחסון שלך, מורידים או מעלים קבצים באתר שלך, עליך להוסיף עוד את גודל הקובץ הממוצע בחישוב רוחב הפס שלך.

גורמים מסוימים עשויים להשפיע על רוחב הפס שלך:

  • שינויים בפריסה: אם תשנה את פריסת האתר שלך, גודל הדף שלך עשוי להגדיל ולקחת רוחב פס רב יותר ולהגדיל את זמן טעינת דפי אינטרנט.
  • זרימת תנועה: אתרים עם תנועה גבוהה יותר דורשים רוחב פס גבוה יותר לצורך ביצועים אופטימליים של אתרים. ככל שרוחב הפס שלך גדול יותר, כך האתר שלך יוכל להתמודד עם יותר מבקרים בו זמנית. יתר על כן, לעיתים ייתכנו קפיצי תנועה בלתי צפויים העלולים לגרום לשימוש ברוחב הפס להכפיל או לנצח.
  • מרחב לצמיחה: כאשר יש לך תוכניות להרחיב את תוכן האתר שלך ואת התעבורה, או אפילו להוסיף תחומים נוספים במהלך השנתיים הקרובות, מומלץ לבחור בחבילות רוחב פס גבוהות יותר כדי להתאים לנקודות צמיחה נוספות מבלי שיווצרו עלויות נוספות או סבלו מהפסקת זמן.

אם אתה מוצא את עצמך נאבק עם רוחב פס מוגבל, ישנן כמה דרכים להפחית את השימוש ברוחב הפס באתר שלך.

אופטימיזציה של תמונות: תמונות גדולות צורכות יותר רוחב פס ולוקח זמן רב יותר לטעון אותן בדפי אינטרנט. עליכם להקטין את גדלי קבצי התמונה באמצעות תוסף או סקריפט, מה שמציב את זמן הטעינה של הדף. (כתבנו מאמר מצויין בנושא הקטנת תמונות באתר הוורדפרס שלכם: https://craftweb.co.il/%d7%95%d7%95%d7%a8%d7%93%d7%a4%d7%a8%d7%a1/%d7%aa%d7%95%d7%a1%d7%a4%d7%99-%d7%95%d7%95%d7%a8%d7%93%d7%a4%d7%a8%d7%a1/%d7%93%d7%97%d7%99%d7%a1%d7%aa-%d7%aa%d7%9e%d7%95%d7%a0%d7%94/ )

אפשר אחסון במטמון בדפדפן: אחסון במטמון בדפדפן לוכד מידע מהאתר שלך ושומר אותו. אם מישהו יבקר בדף שלך שוב, הדפדפן לא יצטרך להוריד את התוכן הסטטי מחדש, מה שמצמצם את צריכת רוחב הפס.

מארח סרטונים באתרים חיצוניים: גדלי קבצי וידאו גדולים. הם יכולים להאט מאוד את האתר שלך ולגרום לפיגור ברוחב הפס שלך. במקום לארח סרטונים באתר שלך, העלה אותם ליוטיוב והטמע את הסרטונים בדף האינטרנט שלך. זה עוזר לשמור על גודל הקובץ והדף שלך נטען מהר יותר.

הסר קוד HTML מיותר, תגים ומרחבים לבנים: קוד שאינו בשימוש תורם לצמיחת גודל עמוד האינטרנט. גזירתם היא דרך יעילה לשיפור ביצועי האתר הכוללים.

מוזמנים להמשיך לקרוא בבלוג שלנו, ללמוד ולהגיב על עולם התוכן של בניית אתר אינטרנט

כתיבת תגובה

רוצה לקדם את העסק שלך?

צור קשר עוד היום וקבל הצעת מחיר משתלמת!