בלוג

AMP – האצת דפים בהתקנים ניידים

זמן קריאה: 3 דקות

AMP: ACCELERATED MOBILE PAGES

האצת דפים בהתקנים ניידים הינו פרויקט בקוד פתוח של גוגל המאפשר גלישה מהירה יותר באתרי אינטרנט בהתקנים ניידים גם כאשר מהירות האינטרנט איטית. על מנת שהאתר שלכם יתמוך בהתאמת הדפים לתכונה זו נדרש לבצע פעולות שונות בדפי האתר כגון הטמעת קוד המועבר על ידי גוגל (הנחיות נוספות ניתן למצוא כאן) ועוד פעולות נוספות כפי שמסביר המדריך של גוגל. חשוב להבין כי לא מדובר כאן באתר מותאם למובייל אלא אינדקס מקביל אליו שנוצר בנוסף לדפי האתר המותאמים לסמרטפונים הכתובים ב HTML פשוט וקריא המבוסס על קוד קל (משקל) שעובד מהר יותר ולא מצריך הרבה משאבי מערכת ותעבורת רשת האינטרנט. את קבצי הפרויקט ניתן להוריד כאן.

AMP
accelerated mobile pages fast in smart phone optimized speed programming coding fast lightning bolt thunder icon fast charging vector

האצת דפים בהתקנים ניידים & WORDPRESS

משתמשי וורדפרס (כמו תמיד) נהנים מתוסף AMP (להורדת התוסף) איכותי העושה את העבודה בצורה מעולה (אני אישית משתמש בו) ומתאים באופן אוטומטי את האתר שלכם לדרישות של גוגל ומעניק לדפים שלכם להיראות הרבה יותר טוב בניידים. AMP מעניק אפשרויות רבות למשתמשי הטלפון הנייד והטאבלט מגופן ברור יותר לכל דף המאפשר קריאה נוחה יותר, אפשרויות הגדלה והקטנת פונטים וכמובן טעינה מהירה יותר עם טאצ’ נוח יותר בדף מותאם.

האצת דפים בהתקנים ניידים החל בעצם כפרויקט בקוד פתוח של גוגל בעקבות נפח השימוש ההולך וגדל בסמרטפונים והצורך להגדיל את נוחות בחוויית המשתמשים שיותר ויותר גולשים מהסמרטפון. סטטיסטיקות מראות כי ישנה תנועה גבוהה מאוד מסמרטפונים הרבה יותר מאשר במחשבים ניידים או נייחים אך זמן השהות באתרים קטן (מדובר על אתרי מובייל ולא על אפליקציות ששם הסטטיסטיקה שונה) מכאן גוגל הרואה את הסטטיסטיקה מנסה למצוא דרכים טכנולוגיות להגדלת זמן השהות באתרים בסמרטפונים על ידי שיפור נוחות הגלישה וקריאת המאמרים.

פיקוח תקינות ל AMP

גוגל מאפשרים לנו כבעלי אתרים לפקח על תקינות מערכת האצת הדפים באתר שלנו בעזרת הכלי המוכר “כלי מנהלי אתרים” המעניק מידע מדויק בכל זמן נתון אודות כמות הדפים שנוספו לאינדקס AMP ובכמה זוהו שגיאות עם פירוט לגבי אופן השגיאה ואפשרויות לטיפול כפי שאנו כבר מכירים בדיווחי כלי מנהלי אתרים של גוגל. בעזרת הנתונים המופקים מכלי מנהלי אתרים, גוגל בעצם מאפשר לנו להיות נגישים יותר עם האתר שלנו לקהל הגולשים שלנו, במידה וקיימות בעיות ישנה אפשרות דרך כלי זה להיכנס ולתקן בכל זמן נתון.

משמעויות SEO ל AMP

מהיכרותי עם דפוס ההתנהגות של גוגל הם תמיד משחררים חידוש תחת הרושם כי מדובר בעוד כלי שנועד להעניק לאתר שלנו ערך מוסף אך עד מהרה יוצא עדכון נוסף הקובע כי אתר שלא יעמוד בסטנדרט החדש ולא יכיל אינדקס האצת דפים להתקנים ניידים יזכה לדירוג נמוך יותר במנועי החיפוש ובקידום אתרים שהמשמעות הישירה לכך היא שאם למתחרים שלך כבר יש אתה נשאר מאחור.

עוד היום נדרש כבר לקחת זאת בחשבון ולהקים אינדקס כזה לכל אתר מאחר וכפי שגוגל הודיעו כי הם מתחילים למדוד סמכות אתרים בהתאם לקישורים כהמלצה אך עד מהרה הוציאו גם את כלי התכחשות מקישורים שהיום כבר כל בעל אתר חייב לפקח על איכות הקישורים המפנים אליו וישנם עוד דוגמאות. ה AMP נכנכס לעבודה בוורדפרס כבר ב בסוף 2015 וצובר תאוצה עם התפתחות הפרויקט כשגוגל מעניקה כבר נתונים נפרדים לביצועי האתר ב AMP בגוגל אנליטיקס וסביר להניח זה יהיה עוד פרמטר בקידום אתרים אורגני לקביעת דירוג מיקום האתר בתוצאות החיפוש כפי שקרה עם התאמת אתר למובייל.

בניית אתרים בוורדפרס מעניקה חיים קלים לבעלי האתרים גם במקרה הזה על ידי התקנת תוסף פשוט שעושה עבורנו את העבודה וכבר מהימים הראשונים של התקנת התוסף אפשר להתחיל לראות את אינדקס הדפים החדשים באתר שלנו בסמרטפונים ובכך להגדיל את הדירוג שלנו בעיני גוגל שמווה עוד כלי לקידום האתר ביחס למתחרים.

כתיבת תגובה

רוצה לקדם את העסק שלך?

צור קשר עוד היום וקבל הצעת מחיר משתלמת!